MICROSOFT випустила свій власний дистрибутив LINUX

     Так. Ви не помилилися: корпорація Microsoft дійсно планує випустити власний дистрибутив відкритої операційної системи Linux. Називатися він буде Azure Cloud Switch (ACS), і коротко його можна описати, як кроссплатформенную модульну операційну систему для управління дата-центрами.

 

     Ви напевно в курсі, що в розпорядженні Microsoft є власна хмарна платформа Azure, яка дозволяє зберігати і обробляти величезні масиви даних, віддалено виконувати різні додатки і навіть наділяє ігрову консоль Xbox One додаткової обчислювальною потужністю. На сьогоднішній день дата-центри Azure налічують понад 300 000 потужних серверів.

 


     Microsoft вірить у майбутнє мереж відкритого типу, тому ACS, насамперед, націлена на те, щоб спростити настройку, моніторинг, діагностику та процес управління дата-центрами і величезними масивами мережевих комутаторів (у народі відомі, як «світчі») самих різних виробників. ACS, якщо вірити прес-релізу, буде використовувати всі переваги екосистеми Linux. Зрозуміло, система буде підтримувати не тільки софт, що випускається для неї Microsoft, але і будь-яке інше open source програмне забезпечення.

 


     У прес-релізі не говориться відкрито, чомусь Microsoft вирішила використовувати Linux в якості основи даного дистрибутива. Але, швидше за все, причиною є той факт, що більша частина мережевого обладнання працює саме під управлінням Linux, вшитой в NAND-пам'ять пристроїв, а переконати виробників змінити свій підхід у Microsoft навряд чи вийшло б.

 


     Що ж, Лінус Торвальдс може відкрити шампанське по такому, нехай і невеликого, але приводу. Багато хто з нас і уявити собі не могли, що Microsoft одного разу піде на такий незвичайний крок. Але IT-індустрія розвивається, і навіть гігантські корпорації розуміють, що монопольний підхід до ринку не завжди вигідний.