Microsof tексперементує с підводними дата-центрами

     Всупереч досить поширеній думці про те, що хмарні обчислення відбуваються виключно в кіберпросторі, насправді вся робота відбувається в фізичних системах - дата-центрах, розташованих по всьому світу і складаються з підключених між собою серверних станцій. Для роботи ці дата-центри вимагають величезної кількості електроенергії і як наслідок виробляють величезний обсяг тепла. Зрозуміло, дане тепло потрібно кудись відводити.

 

     Є безліч способів це зробити, проте компанія Microsoft вирішила вибрати серед усіх можливостей найбільш оригінальну. Вона вирішила розташувати один зі своїх серверів на дні моря. В рамках проекту, що отримав назву Project Natick, дата-центр помістили всередину 17-тонної циліндричної ємності розміром 3 x 2 метри і опустили її під воду в 800 метрах від тихоокеанського узбережжя США. Потужність дата-центру, який міститься в контейнер, еквівалентна потужності 300 десктопних комп'ютерів.


     Дата-центр залишався під водою протягом трьох місяців починаючи з серпня минулого року. Його управління і моніторинг здійснювався віддаленим способом. Охолоджувався дата-цент звичайної холодної океанської водою, яка відводила тепло від теплообмінників, встановлених на зовнішній обшивці ємності. Незважаючи на те, що харчування дата-центр отримував по підводним проводам, подібні установки можна оснастити власними системами вироблення відновлюваної енергії, яку вони будуть збирати, наприклад, з підводної течії або хвиль.


     З огляду на те, наскільки зараз заселені прибережні зони, такі дата-центи, встановлені і працюють під водою, можуть виявитися дуже зручними, так як економлять місце на землі. Дану особливість дуже важливо враховувати, оскільки затримки в передачі інформації пропорційно збільшуються з відстанню між прийомною сім'єю станцією і самим дата-центром.