Google змінила правила щодо «права на забуття»

     Компанія Google заявила про внесення змін до системи роботи з «правом на забуття» і пошуковими запитами від жителів Євросоюзу щодо цього права. Починаючи з 2014 року, коли Суд Європейського союзу ухвалив закон про «право на забуття», Google на європейських серверах приховувала інформацію, яка вважалася «неадекватною, недоречною, неактуальною або зайвої». Це означає, що якщо хтось із Франції робить відповідний пошуковий запит, то компанія видаляє таку інформацію з сайту Google.fr, але на Google.com вона залишається.

 

     Зараз  недоречна інформація буде приховуватися на всіх доменах пошукового движка, включаючи Google.com. Однак є одне «але»: компанія буде використовувати інформацію про місцезнаходження користувача (тобто його IP-адресу), щоб визначати, чи показувати йому інформацію, що відноситься до «праву на забуття». Тому повідомлення про мешканця Франції при пошуку з Америки буде відрізнятися від тієї, яку ви зможете отримати, здійснюючи пошук безпосередньо з Франції.
Такі обмеження можна легко обійти за допомогою VPN-сервісів, однак Google в цьому звинувачувати не можна - вона дала Суду Європейського союзу саме те, про що він і просив.

 

                        Google Cast отримала аналітичний інструмент для розробників

 

     Компанія Google анонсувала новий інструмент для програмного забезпечення Google Cast, що дозволяє транслювати різні мультимедійні дані з комп'ютерів і мобільних пристроїв на телевізори та аудіосистеми. Комплект засобів розробки Google Cast тепер включає в себе цілий розділ для аналітики додатків, які працюють з системою. Цей аналітичний розділ дуже сильно нагадує сервіс Google Analytics, що дозволяє стежити за відвідуваністю сайтів.
У новому розділі можна знайти інформацію про кількість пристроїв, на яких було запущено додаток розробника, кількості сесій програми та середньої тривалості програвання вмісту через додаток. При цьому розробники можуть переглядати статистику по країнах і операційним системам, а також вибирати певні відрізки часу для відстеження.

 

 

     Це оновлення може стати дуже важливим для тих розробників, які працювали з Google Cast з самого початок його існування. Вперше система стала доступна в 2013 році, а її SDK було направлено на інтеграцію з iOS, Android і Chrome.
Google Cast працює з пристроями Chromecast, а також з Android TV і аудіо системами з підтримкою Cast. З моменту появи Google Cast на світло розробникам було надано доступ до ряду нових API, а також до плагіну для ігрового движка Unity.