FACEBOOK СТВОРИВ ДЕТАЛЬНУ КАРТУ ЩІЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

     Спроби Facebook змусити весь світ вийти в Інтернет дають несподівані результати. Спеціальний підрозділ компанії використовує технологію розпізнавання зображень, щоб створити карти щільності населення з точністю до 10 метрів. У той час як всі попередні подібні карти оперували лише великими різнокольоровими колами, Facebook дозволяє розглянути навіть найдрібніші деталі невеликих поселень.


     Створення такої карти стало можливим після того, як інтернет-гігант змінив свою нейронну мережу. В результаті вона змогла швидко знаходити будівлі на супутникових зображеннях. Замість того щоб витратити роки на нанесення на карту кожного куточка на Землі, Facebook всього лише змусив свою мережу вивчити 8000 фотографій.

 

     Звичайно, Facebook зробив це не з чистого альтруїзму. Більш детальні карти дозволять компанії дізнатися, в яких частинах планети людям з великою ймовірністю потрібно краще інтернет-з'єднання і які технології (наприклад, літаючі дрони) підійдуть найкраще для задоволення цієї потреби. Проте соціальна мережа не закриває ці дані від чужих очей. Facebook працює спільно з Колумбійським університетом над створенням публічного банку даних, який стане доступним пізніше в цьому році. В результаті компанії, уряду, вчені та просто цікаві люди з усього світу зможуть дізнатися більше про населення нашої планети.