Cisco: Україна входить в десятку країн за кількістю кібератак

     Україна входить в десятку країн як за кількістю жертв кібератак, так і за кількістю їх джерел, повідомив Володимир Ілібман, менеджер по продуктах безпеки Cisco в Україні, Грузії та країнах СНД, під час презентації щорічного звіту Cisco про кіберзагрози. Розвитку хакерського бізнесу сприяють застарілі закони, безробіття і наявність в країні високошвидкісних каналів зв'язку, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

 

     На думку Володимира Ілібман, в світі спостерігається сприйняття пост-радянського простору як джерела кіберзагроз нарівні з Китаєм, і Україна - не виняток. На думку експерта Cisco, існує взаємозв'язок між кількістю вихідних кібератак в країні і ступенем розвитку мережевої інфраструктури. Україна має в своєму розпорядженні одними з найшвидших в Європі наземних волоконно-оптичних мереж передачі трафіку. Деякі оператори досягли в своїх мережах швидкості передачі в 100 гігабіт на секунду.

 

     Більш того, фахівець Cisco вважає, що кількість кібератак в країні може вирости після появи національного покриття зв'язку третього і четвертого поколінь (3G / 4G). Це приклад «зворотного боку» технологій - крім стимулювання бізнесу і створення нових бізнес-моделей, мережі 3G відкривають хакерам доступ до величезної бази уразливих смартфонів з високошвидкісним підключенням, які можуть бути «зомбовані» для DDoS-атак і розсилки спаму.

 

     Також в якості факторів, що сприяли попаданню України в антирейтинг, експерт Cisco називає недосконалість законодавчої бази, через що навіть затриманим хакерам буває важко інкримінувати злочин. Крім цього, проти іміджу України грає велика кількість незайнятих висококваліфікованих IT-фахівців, які шукають альтернативні способи заробітку. »