Chrome допоможе підключитися до розумних маяків інтернету речей

     Компанія Google анонсувала в 49 версії браузера Chrome для Android підтримку взаємодії зі смарт-маяками, розташованими поблизу. Ці маяки дозволять власникові смартфона орієнтуватися на місцевості і взаємодіяти з різними пристроями. Детальніше про технологію бездротових маяків можна прочитати в Google Research Blog.


     Компанія Google в рамках концепції «Інтернет речей» (IoT) пропонує використовувати Bluetooth-маяки з низьким споживанням енергії. Починаючи з 49 версії, яка знаходиться в стадії бета-тестування, Chrome буде мати можливість взаємодіяти з цими маяками і обміну даними між ними. Як приклад застосування технології Google демонструє концепцію торгового автомата з солодощами, до якого користувач може підключитися зі смартфона через маяк.


     Про створення технології смарт-маяків, яка називається Eddystone, Google оголосила ще в минулому році. Коли смартфон виявляє маяк, користувач отримує повідомлення з питанням, чи хоче він приєднатися до того, що Google називає Фізичної Мережею. Якщо він погодиться, то він буде отримувати інформацію про маяки, доступних поблизу. Зараз Google оголосила про початок прийому заявок від дослідним груп на розробку IoT-проектів. Заявники повинні запропонувати цікавий проект, що стосується використання однієї з декількох розробок Google, які пов'язані з «Інтернетом речей».


     Інтернет речей є мережею фізичних об'єктів, наприклад, смартфонів, стаціонарних пристроїв або машин, які оснащені технологіями для взаємодії один з одним і з зовнішнім середовищем. В рамках IoT передбачається, що велика частина рутинних дій в побуті може бути автоматизована без участі користувача. Наприклад, IoT активно розвивається в сфері побутової техніки - вже існують холодильники, здатні самостійно відслідковувати тривалість зберігання продуктів і поповнювати запаси в онлайн-магазинах.