4 легендарних IT-компанії, які створили дві людини. Частина перша

     Компанію зі світовим ім'ям може створити і одна людина ... але частіше це трапляється тоді, коли в ній працюють відразу кілька професіоналів. Apple, eBay і Twitter - тому підтвердження. Як успішні люди знаходять один одного, і як працюють разом на загальний успіх? Найцікавіші історії на тему зібрані нижче.
Як легко здогадатися, спільна справа нерідко затівають люди, які добре знають один одного - друзі з самого дитинства, однокласники / однокурсники, родичі. Але так буває не завжди - деякі спочатку не ладнали між собою, а дехто ненавидить свого бізнес-партнера і сьогодні.

Втім, один тренд простежується дуже чітко. Переважна більшість «батьків-засновників» успішних компаній визнають, що їхні власні можливості не безмежні (простіше кажучи, вони знають не все на світі), і поважають внесок партнера в спільний бізнес.

 

Білл Гейтс і Пол Аллен

Компанія: Microsoft
Рік заснування: 1975

 

 

Як прийшли в спільний бізнес: Білл і Пол знали один одного ще по школі, а також захоплювалися комп'ютерами і хакерством.

Секрет успіху: Звичайно, найчастіше змішувати дружбу і бізнес не варто, але спільні інтереси (комп'ютери) і схильність до підприємництва вберегли друзів від сварки. Після того, як Гейтс вступив до Гарварду, Аллен поїхав за ним і переконав почати власну справу. Білл послухав приятеля, кинув університет, створив Microsoft і став найбагатшою людиною на Землі.

Ларрі Пейдж і Сергій Брін

Компанія: Google
Рік заснування: 1998

 

 

Як прийшли в спільний бізнес: У 1995 році Ларрі Пейдж і Сергій Брін познайомилися в аспірантурі, але друзями стали далеко не відразу. Під час ознайомчої прогулянки по університетському кампусу Брін був «гідом» Пейджа - і вони всю дорогу лаялися. Але, незважаючи на особисті розбіжності, через деякий час обидва вже працювали над одним і тим же дослідницьким проектом. Їх спільна праця під назвою «Анатомія системи великомасштабного гіпертекстового Інтернет-пошуку» став основою пошукового движка Google.

 

Секрет успіху: Пейдж і Брін народилися в різних куточках планети (Сергій в Москві, Ларрі - в Лансінгі, штат Мічиган. США) але зроблені з одного «тесту» - їхні батьки університетські професори, а самі вони обожнювали комп'ютери, інформаційні технології і все , що з ними пов'язано. Вони також уміють добре працювати в тандемі: ключові рішення про наймання в Google «серйозного дядька» Еріка Шмідта і створенні унікальної корпоративної культури, для якої характерно практично повна відсутність формалізму, були прийняті спільно.