4 легендарних IT-компанії, які створили дві людини. Частина друга

Стів Джобс і Стів Возняк

Компанія: Apple Inc.
Рік заснування: 1976.

 


 
     Природно, всім відомо, що Apple заснували 3 людини - був ще й Рональд Уейн, але він так і не зміг зробити нічого видатного для компанії (крім першого логотипу). Та й до того ж, він продав свою частку в компанії (10%) практично відразу після її заснування.

 

     Як прийшли в спільний бізнес: Два Стіва подружилися на літній підробіток в 1970 році. Ролі друзів стали зрозумілі практично відразу: Возняк краще за всіх у світі вмів робити комп'ютери, а Джобс - їх продавати. В інтерв'ю від 2006 року «Віз» розповідав, що просто робив те, що подобалося, і в результаті виявилося, що його творіння можуть змінити світ. А Стів куди краще вмів думати на перспективу, і одного разу він просто сказав: «Ми може це продати».

«Він думав про те, як створити компанію, і, можливо, навіть думав про те, як змінити світ навколо нас».


 
     Секрет успіху: Джобс і Возняк, що називається, знайшли один одного. Геніальний інженер-конструктор «Віз» ніколи всерйоз не думав про те, що може продавати свої «вироби». Цю «дрібницю» і взяв на себе його тезка. В результаті «коктейль» з технічних знань і маркетингу і привів до створення однієї з найстаріших і успішних IT-компаній в світі. Джобс цінував можливості свого друга - за спогадами Возняка, вони жодного разу не сварилися по-крупному (і це при тому, що у Стіва був просто страшний характер, про який несхвально відгукувалися дуже багато з тих, кого він знав).

 

Білл Хьюлетт і Дейв Паккард

Компанія: Hewlett-Packard (HP)
Рік заснування: 1939

 


 

     Як прийшли в спільний бізнес: знали один одного по Стенфордської програмою підготовки інженерів. Після закінчення вузу разом поїхали в двотижневу подорож по країні. Кого-то перебування з одним і тим же людиною на природі протягом двох тижнів зведе з розуму, а ось Білла і Дейва сделално друзями. Незабаром після цього за порадою професора з Стенфорда вони і створили нині всесвітньо відому компанію НР.
 

     Секрет успіху: Хьюлетт і Паккард були кращими друзями зі схожими сильними сторонами характерів і підходами до управління; вони доповнювали один одного. Білл і Дейв розробили інноваційну для свого часу етику роботи в корпорації - в їх компанії люди допомагали один одному і почувалися на роботі дуже комфортно.