Яндекс: Google знову не виконує розпорядження ФАС

Незважаючи на визнання корпорації Google винною в порушенні російського антимонопольного законодавства, Яндекс все також не може попередньо встановлювати свої додатки на мобільні пристрої, що працюють під управлінням операційної системи Android.

 

Представники компанії Яндекс повідомили, що незважаючи на визнання корпорації Google винною в порушенні російського антимонопольного законодавства, ситуація на вітчизняному ринку мобільного програмного забезпечення ніяк не змінилася. Яндекс все також не може попередньо встановлювати свої додатки на Android-пристрої.

 

     Яндекс: Google знову не виконує розпорядження ФАС
У прес-службі російської компанії також відзначили, що Яндекс завжди бореться і намагається захищати права своїх користувачів. Цілком очевидно, якісь величезні можливості може відкрити настільки популярна мобільна операційна система, як Android. Проте, як показує власний досвід Яндекса корпорація Google, як власник даної операційної системи, часто обмежує можливості своїх партнерів.

 

Крім того було підкреслено, що навіть після визнання західної компанії винною в порушенні російського антимонопольного законодавства, її керівництво не зробило ніяких коригувальних дій, запропонованих їй ФАС.

 

В результаті цього ситуація на вітчизняному ринку мобільного програмного забезпечення не зазнала будь-яких без змін. Як і раніше Яндекс не може здійснювати попередню установку своїх додатків і сервісів на мобільні пристрої, що працюють під управлінням операційної системи Android.

 

Більш того необхідно визнати, що дана проблема є актуальною не тільки для російського ринку, а й для Європи. Через це і вітчизняні, і європейські користувачі позбавлені свого законного права - права вибору.

 

Представники Яндекса відзначили, що кожна людина незалежно від того в якій країні він проживає повинен мати право на розгляд альтернативних варіантів. В тому числі при виборі пошукової системи і використовуваних мобільних додатків.
Яндекс сподівається, що корпорація Google не тільки продовжить переговори з європейським регулятором, але і почне виконувати рекомендації, запропоновані антимонопольною службою Російської Федерації.

 

У листопаді поточного року ФАС Росії вже наклала на корпорацію Google штраф в розмірі 1 мільйона рублів за невиконання вимог щодо усунення порушень чинного російського антимонопольного законодавства. А також повторно надала міжнародної компанії двотижневий термін на реалізацію всіх приписів відомства.

 

Якщо і цього разу Google не виконає висунуті вимоги в повному обсязі - ФАС отримає право стягнути з компанії ще один штраф у розмірі 1 мільйона рублів.