Як Microsoft завоювала СРСР, а Apple не змогла (частина четверта)

     Обмежений доступ до обладнання, здебільшого, тримав Росію осторонь від комп'ютерної революції вісімдесятих, зауважує Стариков, поки не був створений ЄС-1840, клон IBM, випущений Мінським виробничим об'єднанням обчислювальних технологій (МПООТ) в 1986 році. Ці комп'ютери-клони були в ті часи поширені, але тепер маловідомі, і з початку 90-х їх ніде не знайти.

     «Проте жоден з компонентів не проводився у Радянському Союзі: ні дисководів, ні жорстких дисків, ні моніторів, ні принтерів - нічого!», - Говорить Стариков.


     Якби Microsoft не вирішила сама спробувати дати російським споживачам легальні версії своїх операційних систем, російська комп'ютерна промисловість, ймовірно, була б змушена самостійно проробити собі шлях на інформаційну магістраль.


     У вісімдесяті було багато спроб локалізувати DOS, наприклад, АДОС. Ця система, також відома як Альфа-ДОС, була створеним державою клоном, сумісним з MS-DOS 3.2. Але такі локалізації DOS були половинчастим рішенням, де команди вводилися на збірній солянці з російської та англійської.


     Додатково до цього, зауважує Стариков, вихідний код продукту явно був скопійований з MS-DOS:
Я зустрівся з головним інженером Мінського обчислювального заводу, який мені показав Альфа-ДОС - російську операційну систему. Я відразу ж йому вказав на рядок Copyright Microsoft Corporation, яка містилася в одному з найважливіших компонентів Альфа-ДОС. Це доводило, що Альфа-ДОС - піратська програма.


     «Солянка» - в принципі точний опис тодішньої російської комп'ютерної промисловості. Гудзонський інститут зазначав у своєму звіті:


     Приймається мало зусиль у напрямку стандартизації, а підтримка та розробка програм провадиться лише на вимогу окремих користувачів. У радянському світі обчислювальної техніки немає аналогів Digital Research або Microsoft.