Як Яндекс знову експериментує з функціоналом свого браузера?

      Яндекс знову розширює можливості свого браузера. У мобільній версії програми з'явилася функція відключення реклами. А в експериментальній редакції десктопного браузера реалізований індикатор рівня безпеки.

 

В альфа-версії яндекс.браузер для мобільної платформи Android користувачі зможуть «поскаржитися» на конкретні рекламні оголошення і відключити їх трансляцію. Даний функціонал є експериментальним. З його допомогою російська компанія сподівається з'ясувати, які формати реклами найбільше не подобаються користувачам. На основі зібраної статистики фахівці Яндекса зможуть скласти загальні рекомендації для веб-майстрів і власників сайтів.

 

Представники Яндекса також відзначають, що реклама є основним засобом монетизації більшості існуючих сайтів. Тому сучасна всесвітня павутина не може існувати без неї.

Разом з тим, деякі формати реклами можуть не тільки дратувати, а й заважати нормальному перегляду контенту. Наприклад, якщо рекламне оголошення перекриває собою частину тексту. Або на сайті реалізовано перенаправлення користувача на іншу сторінку через певний проміжок часу.

 

Фахівці Яндекса вважають, що саме така реклама є основною причиною установки користувачами спеціальних плагінів-блокувальників. Згідно з власними даними компанії, сумарна кількість інсталяцій подібних програмних продуктів постійно збільшується. Зараз програмними блокувальниками реклами користується близько 20% всієї аудиторії браузера.

 

Як зазначив керівник проекту «яндекс.браузер» Роман Іванов, велика частина користувачів не заперечують проти перегляду реклами. Однак людей дратує настирлива реклама, а також та, яка заважає перегляду контенту. Встановлювані користувачами програмні блокувальники відключають відображення всієї реклами в браузерах. Цілком очевидно, що від цього страждає заробіток чесних рекламодавців і власників сайтів.

 

За допомогою нової функції фахівці зможуть виявити «больові точки» транслюється реклами. І на основі отриманих даних сформувати рекомендації вебмастерам з приводу того, як можна підвищити якість і ефективність демонстрованих рекламних оголошень.

 

Крім того російська IT-компанія випустила чергову проміжну версію десктопного яндекс.браузер, в адресному рядку якого з'явився індикатор рівня безпеки. Крім того він дозволяє перейти в нове меню, в якому зібрані всі засоби Protect.

 

Крім цього в рамках даної версії реалізована допрацьована система швидких відповідей. Щоб дізнатися значення певного терміну, що згадується на веб-сторінку,, користувачеві досить виділити його і натиснути праву кнопку миші.

 

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины