Як захистити свої данні

    Крім шахрайських схем з ненаданням або підробкою товару, досить поширеною аферою в інтернеті є злодійство номерів банківських карт і кодів, зазначає Гліб Пахаренко, експерт з кібернетичної безпеки і директор київського відділення ISACA (Всесвітня організація з розробки методологій і стандартів в сферах управління, аудиту та безпеки інформаційних технологій).

     «Часто хакери зламують сторінки інтернет-магазинів і крадуть персональні дані клієнтів - коли людина вбиває свої реквізити карти, зловмисники можуть їх перехопити і списати кошти з карти їх жертви», - говорить Пахаренко.
Козак додає, що зловмисники виманюють інформацію по карті під будь-яким приводом для того, щоб далі використовувати ці дані для розрахунків за допомогою платіжних систем і сайтів.


     «Це може бути і шляхом імітації сайту платіжної системи, і при частковій передоплаті за товар, який буде висланий пізніше», - зазначає Козак.


     Юрист радить онлайн-покупцям ніколи не дозволяти платіжним системам запам'ятовувати дані карти, а також обов'язково тримати включеним сервіс смс-інформування про операції по карті
Тому юрист радить онлайн-покупцям ніколи не дозволяти платіжним системам запам'ятовувати дані вашої карти, а також обов'язково тримати включеним сервіс смс-інформування про операції по карті.
«Краще зайвий раз попрацювати і внести дані карти при проведенні платежу, ніж дати дозвіл на запам'ятовування даних карти і потім кусати лікті, коли грошей на ній вже не буде. А своєчасне СМС-повідомлення дозволить вам вчасно звернутися до банку, що випустив карту, і заблокувати її », - додає він.
Крім цього, Пахаренко пропонує завести як мінімум дві банківські картки. Одну - для основного рахунку, а іншу - для покупок в інтернеті.

     «На додаткову банківську карту можна спеціально переводити кошти для покупок в інтернеті. Також бажано встановлювати ліміти на зняття коштів. А при дорогу покупку через інтернет цей ліміт можна тимчасово збільшувати », - говорить експерт.
Ще одним поширеним методом шахрайства з банківськими картами, за словами керуючого партнера адвокатського об'єднання Безпалий і партнери Тараса Безпалого, є блокування сім-карти, прив'язаною до банківської. У таких випадках зловмисники отримують у оператора зв'язку дублікат сім-карти і замість її власника отримують СМС-повідомлення з паролями для оплати в інтернеті.


     Щоб убезпечити себе від такого виду шахрайства, необхідно дотримуватися простих правил, які, на жаль, знають далеко не всі, - нікому не повідомляти паролі з СМС при оплаті в інтернеті і не «світити» в соціальних мережах або де-небудь ще прив'язаний до банківської мапі номер мобільного телефону.


     Можна і зовсім заблокувати безготівкові розрахунки карткою, залишивши лише функцію зняття грошей з банкомату. Втім, навіть такі радикальні заходи не обов'язково будуть запорукою безпеки. Адже крім електронної торгівлі, шахрайство з платіжними картами поширене і при знятті готівки через банкомат. Для цього зловмисники також використовують різні пристосування, щоб отримати інформацію про карту (номер, термін дії, власник, його дані і т. П.) І потім використовувати їх для виготовлення дубліката або ж просто для проведення розрахунків в електронних платіжних системах.