Який Facebook зазнав безпілотник для доставки інтернету

Безпілотний літак Aquila, з розмахом крил понад 34 м, компанія Facebook розробила для забезпечення інтернетом мешканців важкодоступних районів.
Компанія Facebook успішно випробувала свій безпілотний літак на сонячних батареях Aquila. Про це повідомив засновник соцмережі Марк Цукерберг в Facebook.
Відзначається, що апарат призначений для забезпечення зв'язку з інтернетом в важкодоступних районах.

 

За оцінками Facebook близько 10% мешканців планети не мають можливості долучитися до інтернету через багатьох причин: географічних, фізичних або політичних.
Тому створення безпілотників з можливістю передачі інтернет сигналу - частина плану Facebook щодо забезпечення мільярдів людей по всьому світу доступом у всесвітню павутину.

 

Над літаком, розмах крил якого перевищує показник Boeing 737 (34 м), інженери компанії працювали більше двох років. Безпілотник здатний розвивати швидкість до 130 км на годину, а передачу інтернет сигналу він може здійснювати за допомогою лазера на дистанцію близько 100 км.

 

Як повідомляв Цукерберг, така розробка дозволить обмінюватися інформацією на швидкості в 10 разів перевищує швидкість сучасних систем.

 

Раніше Facebook розробив пристрій OpenCellular для бездротового доступу до мережі інтернет і поліпшення якості зв'язку у віддалених куточках Землі.