Швидко не вийде. Частина перша

     Одна з основних проблем в SEO - довгі результати. Будь-які зміни на сайті набирають чинності набагато пізніше після того, як ми цього очікуємо. Іноді це добре (наприклад, ми можемо зняти хороші посилання, але вони ще кілька місяців працюють), але найчастіше це погано, так як немає можливості точно і швидко виміряти ефективність виконаної роботи або провести нормальний SEO-експеримент. Вузьким місцем тут є швидкість отримання та обробки даних пошуковими системами. Google в цьому плані має пріоритет, оскільки сканує сайти частіше і включає поновлення швидше. Яндекс відстає і ефект від будь-яких змін потрібно чекати мінімум місяць. Після отримання результату складно достовірно сказати, що саме ті правки, про які ви думаєте, до нього привели.

 

                             10 частих завдань, які просто не вийде у вас зробити швидко в Яндексі.

 

1. Індексація нового сайту або контенту

 

     Для того, щоб сторінки сайту почали з'являтися в пошуку Яндекса, необхідно про них повідомити пошуковику через адурілку або зовнішніми посиланнями з інших ресурсів, потім дочекатися краулінга, потім апдейта. За перший апдейт ваш сайт не потрапить в індекс, так як там з'являються документи не за саму подальшим дату, а часто за 2-3 тижні, зрідка дата поновлення кеша може не мінятися місяцями (коли Яндекс тестує нові алгоритми). Потрапити в індекс Яндекса за місяць - це велике досягнення. Якщо ви плануєте додавати сезонний контент, враховуйте цю затримку і готуйте контент мінімум за 2 місяці. Якщо ви сьогодні не напишете про 8 березня, то завтра може бути вже пізно.

 

 2. Видалення сторінок або всього домену з індексу.

 

     Видалити сторінку з пошуку також складно, як і додати її туди. Незважаючи на те, що в Яндексі є форма видалення, вам доведеться довго чекати після подачі заявки. Швидко з індексу можуть зникати тільки злиті в паблік внутрішні документи Яндекса :) В іншому, Яндекс - дзеркало Рунета із середнім латентним періодом близько місяця. Враховуйте цю фішку і не допускайте попадання тестових піддоменів в індекс, дублів або малоінформативних сторінок.

 

3. Переіндексація сайту після зміни його структури.

 

     Зміна структури увазі видалення старих адрес і додавання нових. Це два завдання і доведеться чекати в 2 рази довше. Навіть якщо ви оптимізуєте процес і настроете 301 редирект зі старих сторінок на нові (хоча не всі з старих документів можуть мати нові аналоги), мінімум ніж через місяць не варто навіть перевіряти ситуацію з сайтом в Яндексі. У цьому плані Яндекс народив сервіси "прискорювачів переиндексации", які заганяють на сайт бистробота. Але як ви розумієте, швидкість отримання результатів тут залежить не тільки від бистробота (це лише перший етап), а також від частоти апдейтів і дати оновлення збереженої копії, на це ви вплинути ніяк не зможете. Якийсь час після зміни структури в індексі можна спостерігати кілька версій сторінок. Для об'ємних сайтів з великими рівнями укладення, старі сторінки можуть зберігатися в індексі місяцями.