Швидко не вийде. Частина друга

4. Зміна основного дзеркала.

 

     Варто добре подумати перед зміною основного дзеркала сайту. Якщо ви раптом вирішите, що вибрали його невірно і хотілося б в індексі, наприклад, мати версію з www або вибрати інший домен основним, то доведеться почекати. Швидко тут також не вийде. У новій панелі для вебмайстрів з'явився інструмент "Переїзд сайту". Хороша і корисна штука, але на швидкість зміни основного дзеркала вона, на жаль, не впливає.

 

5. Зміна протоколу у видачі (після переходу на HTTPS).

 

     Багато авторитетні люди і компанії рекомендують зараз переходити сайтам на захищений HTTPS-протокол. Я також переклав блог на HTTPS і рекомендую зробити це вам (якщо ще не зробили). Але враховуйте, що це може призвести до невеликого просідання трафіку, адже тут змінюється основне дзеркало і структура адрес. Якийсь час в індексі будуть присутні обидві версії сайту, а посилання та інші фактори враховуватися тільки для старої версії. Знову ж, вирішення цього питання займе у вас як мінімум місяць, виберіть для цього відповідний період.

 

6. Індексація та облік зовнішніх посилань.

 

     Ви поставили або зняли зовнішнє посилання, але не бачите змін до панелі для вебмайстрів? О, тепер бачите в панелі, але не спостерігаєте ефекту? Просто не партеся, з посиланнями ще складніше, ніж з контентом. У Яндекса повинно вишикуватися багато планет в один ряд, щоб всі ваші маніпуляції з посиланнями дали очікуваний результат. Іншими словами, це відбувається рідко. Це одна з причин, чому орендні посилання для SEO малоефективні (в плані грошей і результату). Можливо, Яндекс робить це навмисне, щоб ми не проводили швидкі експерименти і не могли вплинути на результат зовнішніми посиланнями.