Чому холдинг Rambler Co заморозив проект Рамблер Нерухомість?

     Холдинг Rambler & Co заморозив проект «Рамблер Нерухомість», звільнив керівника і розпустив команду. Про це написало анонімне джерело через форму зворотного зв'язку в п'ятницю ввечері. Представник холдингу заявив, що ніяких змін не відбулося. Однак сьогодні редакції вдалося отримати підтвердження від джерела в холдингу, близького до проекту «Рамблер Нерухомість».

 

Євгену Володимирового звільнили з позиції керівника «Нерухомості» в п'ятницю. Замість неї проект очолить творець автомобільного Класифайди AM.ru Олег Голубцов. При цьому Голубцов продовжить керувати AM.ru, поєднуючи дві посади. Він має намір робити нову «Нерухомість» «з нуля» з командою AM.ru в Санкт-Петербурзі. Передбачається, що проект стане класичним Класифайди - як «Ціан» або «Авіто». Цей план не новий - Rambler & Co озвучував його 3 лютого 2015.

 

При цьому лише в середині червня 2016 року була перезапущена нинішня веб-версія «Нерухомості». Мобільний додаток також підготували до релізу, але так і не випустили, говорить джерело. Його робили колишні розробники «Ціану», які прийшли в «Нерухомість» восени 2015 року. Зараз команда проекту розпущена. Розробники, близько тридцяти чоловік, були переведені в інші проекти холдингу. Як мінімум один iOS-розробник виходить в «Ленту.ру». Доля решти команди, включаючи продуктологов, поки невідома.

 

Холдинг вже перезапускав «Нерухомість» в лютому 2015. Відразу після перезапуску, в кінці лютого, пішов комерційний директор вертикалі «Фінанси та нерухомість» Олександр Фоменков (Rambler розповів про це тільки в останній день літа). Через півроку після перезапуску Rambler & Co купив SaaS-платформу для агентів нерухомості «АгентОн». Зараз вона інтегрувалася з «Нерухомістю». Сергій Смирнов, керівник «АгентОна» на момент продажу, покинув проект в лютому 2016. Фактично команди «АгентОна» і «Нерухомості» об'єднали в цей момент, а юридично всі співробітники пізніше перейшли в нове ТОВ «Рамблер-Нерухомість», створене в червні. За даними ЕГРЮЛ, генеральним директором цієї юрособи є Рафаель Абрамян, виконавчий директор холдингу з липня 2015 року. Однак фактично керівник проекту «Рамблер Нерухомість» підпорядковується керівництву порталу Rambler.ru, - зараз це Марина Россинская (з того ж липня 2015.), - а він в свою чергу - безпосередньо Дмитру Сергєєву, виконавчому директору з розвитку Rambler & Co.

 

Знайомий попереднього виконавчого директора холдингу Дмитра Малова каже, що ініціатором покупки «АгентОна» полягав у тому числі і він. Однак покупка відбулася в липні, але до серпня Малов покинув посаду, і його змінив Абрамян. Ймовірно, зі зміною керівництва холдингу змінився і план розвитку «Нерухомості».

 

Джерело «Роєм!» Стверджує, що Дмитро Сергєєв тиснув на керівництво «Нерухомості». Зокрема він грубо розмовляв з Євгенією Володимирової, а також не виділяв проекту грошей на маркетинг. Сергєєв наполягав на тому, щоб маркетингові послуги були закуплені у його власній сестри, яка працює в невеликому агентстві Tactio. Раніше, коли Сергєєв керував «Чемпіонатом», було відомо, що він користувався послугами Tactio.

 

Голубцов - виходець з «старого Рамблера» (ще не холдингу), потім творець AM.ru, автомобільного Класифайди, який не друге і навіть не третій на ринку. Rambler & Co придбав цей проект в січні 2016. Однак Олег Голубцов управляв автомобільними сервісами «Рамблера» вже з липня 2015 року. За даними SimilarWeb, AM.ru в 20 разів програє по трафіку Drom.ru, більш ніж в 10 разів - «Авто.ру» і навіть майже в два рази Quto.ru, який також входить до складу Rambler & Co. Чи є у Голубцова можливість зробити класичний классифайд на тему нерухомості, коли на ринку вже закріпилися «Авіто», «Ціан» та інші гравці? Відповідь з'явиться не скоро. Скільки часу знадобитися команді AM.ru, щоб переробити проект цілком? І чи буде задоволене керівництво і не вирішить чи через півтора року змінити стратегію знову?
Швидкий пошук: am.ru, Avito, Rambler, Авто, Дмитро Сергєєв, Євгенія Владимирова, Закриття, Класифайди, Марина Россинская, Нерухомість, Олег Голубцов, Оцінка трафіку, Рамблер.Недвіжімость, Рафаель Абрамян, Редизайн, Санкт-Петербург, Скорочення штатів, ціан Груп, Чемпіонат.com.