Чому гальмує Android: Головні причини

     Якщо ваш телефон або планшет почали гірше заряджатися, а пам'яті катастрофічно не вистачає - спробуйте почистити Android. Як саме - читай в наших радах.

 


                                    Оновлення операційної системи і додатків

 


     Кожен пристрій надходить у продаж з актуальною на той момент версією операційної системи, яка найбільш повно відповідає характеристикам даного гаджета. Якщо виробник випустив для вашого смартфона або планшета через деякий час оновлення системи, то ви, безсумнівно, придбаєте нові функції, але не факт, що пристрій буде працювати так само швидко.

 

     Те ж саме стосується деяких додатків. Розробники постійно орієнтуються на нові пристрої і оптимізують свої програми під їх можливості. Тому деякі програми після оновлень працюють повільніше, ніж до цього.

 

                                                           Як це виправити?

 

     Ви повинні самі зробити вибір між функціональністю і швидкістю. Якщо у вас не надто потужний пристрій, то має сенс відмовитися від нових версій ОС і додатків. Іноді хороші результати може дати перехід на альтернативні «полегшені» прошивки.

 

                                                                       Фонові процеси

 

     Ви встановили після покупки пристрою три десятки програм і не збираєтеся зупинятися? Ви думаєте, що якщо програма не активна, то вона не споживає системних ресурсів?

 

     Це не зовсім так. Безліч встановлених програм автоматично завантажуються при старті системи, споживаючи ресурси процесора і займаючи пам'ять вашого пристрою. Окремо треба згадати різні живі шпалери і віджети робочого столу, більшість з яких не роблять абсолютно нічого корисного.

 

                                                                  Як це виправити?

 

     Вимкніть живі шпалери, віджети робочого столу і інші не дуже потрібні вам свистульки. Загляньте в список фонових додатків і зупиніть ті з них, які вам не потрібні. Видаліть програми, якими ви не користуєтеся. Для тих користувачів, які відчувають в собі сили ще глибше зануритися в таємниці фонових процесів Android рекомендуємо програми Autostarts і Disable Service.

 

                                                               Недолік вільного місця

 

     Вбудовані накопичувачі вашого гаджета влаштовані таким чином, що при майже повному заповненні їх швидкодію може істотно сповільнитися. Це пов'язано з методами, якими проводився запис інформації на внутрішню флеш-пам'ять пристрою. Тому для швидкої роботи пристрою дуже важливо, щоб хоча б чверть внутрішньої пам'яті залишалася вільною.

 

                                                                      Як це виправити?

 

     Постарайтеся перемістити, якщо це можливо, програми на SD-карту. Зберігайте фільми, музику, подкасти, картинки та інший свій контент на зовнішню карту. Регулярно очищайте кеш додатків і тимчасові файли. Відмінним інструментом для цього є програма CleanMaster.

 

                                                              Відсутність підтримки технології TRIM

 

     У переважній більшості гаджетів під управлінням Android в якості пам'яті для запису даних використовуються твердотільні накопичувачі SSD або eMMC. Особливості роботи цих пристроїв такі, що при численних удалениях і записах даних відбувається падіння продуктивності накопичувача. Щоб уникнути цього використовується спеціальна функція TRIM, яка під час простою накопичувача здійснює автоматичне очищення тих комірок пам'яті, які позначені вільними, але все ще містять попередні дані. В Android 4.3 і вище ця функція присутня за умовчанням, а користувачам інших версій можна спробувати програму LagFix.