ФРІІ і «Яндекс» створять стартап-акселератор

     Фонд розвитку інтернет-ініціатив (ФРІІ) і «Яндекс» в червні 2016 року почнуть набір в спільний акселератор, йдеться в прес-релізі ФРІІ.


     До участі в проекті запрошуються молоді компанії, які займаються пошуковими і рекламних технологій, аналізом великих даних (big data), розвитком сервісів на основі годинних, рекомендаційними і sharing-сервісами. Особливістю акселератора стане те, що найбільш успішні компанії-випускники отримають можливість інтегрувати свої напрацювання в сервіси «Яндекса». Крім того, вони можуть розраховувати на покупку частки, а також інвестиції від ФРІІ на наступних раундах.


     «" Яндекс "зацікавлений в командах, які працюють з великими даними і думають про гіперлокалізаціі комунікацій з користувачами, не тільки в рекламі і не тільки на мобільних пристроях. У найперспективніших команд є шанс отримати підтримку "Яндекса". Це, як правило, консультації, комерційне партнерство з компанією або покупка частки в проекті », - сказав директор з розповсюдження технологій компанії Григорій Бакунов.


     Вимоги до проектів на момент подачі заявки в акселератор наступні: наявність прототипу продукту, команда, що складається з не менше двох осіб, і юридичне оформлення (50 відсотків компанії має належати резидентам РФ).
«Яндекс» активно займається підтримкою стартапів. Так, у компанії є власні проекти Tolstoy Startup Camp і «Яндекс.Старт,», а також співпраця з міжнародними партнерами SeedCamp, 500 Startups, Startup Weekend.


     ФРІІ - інвестиційний фонд, що спеціалізується на вкладеннях в інтернет-бізнеси. Він також бере участь у створенні законів, сприятливих для венчурного бізнесу. На базі фонду запущений бізнес-акселератор для освіти і підвищення ефективності співробітників російських стартапів. Фонд почав свою діяльність в 2013 році, планований обсяг інвестицій в найближчі три роки складає 6 мільярдів рублів.