Українські розробники представили ряд технологій для аграрної сфери

     Асоціація «AgTech Ukraine» провела Всеукраїнський Хакатон Аграрних Інновацій - найбільший всеукраїнський конкурс ІТ проектів, присвячених технологічним інноваціям в агросекторі.
Мета проведення Хакатона - підвищити ефективність галузі сільського господарства України шляхом використання високих технологій, сприяти створенню цікавих стартапів, орієнтованих на аграрний сектор, і надати молодим фахівцям з інформаційних технологій можливість відкрити для себе нову сферу.


     «Ми з радістю відзначаємо, що чимало сільськогосподарських підприємств в Україні вже використовують високі технології. Це дозволяє оптимізувати економічні витрати, зменшити кількість використовуваних добрив і палива. Від цього тільки виграє аграрний бізнес. Зазначу - держава заохочуватиме і допомагати у розвитку «розумного» агробізнесу. Крім того, Україна вже є глобальним гравцем на ринку продовольства. А об'єднання двох надпотужних сфер дозволить розвивати аграрні технології », - зазначає заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутіцкая.В протягом двох діб близько 150 розробників і громадських активістів працювали над розробкою рішень і створювали прототипи своїх проектів за такими напрямками: бізнес -аналитик для потреб агропідприємств, підвищення ефективності виробництва, оптимізація процесів, створення систем машинного навчання, розробка сенсорів, а також аналітика великих даних.


     «Технології вже давно зламали галузеві бар'єри і перестали бути окремою індустрією, сьогодні це необхідність в усіх галузях економіки, включаючи агросектор. Співпраця представників агро- і ІТ-сектора дозволить позиціонувати Україну не тільки як країну, яка має талановиту молодь і ІТ-фахівців, а й країну, яка забезпечує мир ефективними ІТ-рішеннями в аграрній індустрії », - коментує Надія Васильєва, генеральний директор« Майкрософт Україна ».
У минулому році «Майкрософт Україна» запустила і підтримала три проекти, спрямованих на забезпечення сприятливого екосистеми для розвитку технологічного підприємництва в Україні, серед яких: віртуальний бізнес-центр «Cloud Business City», лабораторія «Інтернету речей» і некомерційний інкубатор IT-проектів на основі відкритих і великих даних тисяча дев'ятсвід дев'яносто один Open Data Incubator. Команда стартапа Mechatronics, яка займається розробкою інтелектуальної системи моніторингу поля AgroMonitor, і є резидентом проектів Cloud Business City і лабораторії «Інтернету речей», також взяла участь в агрохакатоне.


     В результаті Хакатона перемогли наступні команди і проекти:
1 місце - команда Envi Logic з датчиком визначення концентрації CO2 в повітрі і проектом автоматизації збільшення концентрації СО2 в теплицях в темний час для підвищення продуктивності рослин.
2 місце - команда Cyber ​​Bionics з проектом візуального конструктора розумних речей Fractal, який дозволяє швидко програмувати як окремі IoT-пристрої, так і об'єднувати такі пристрої в мережі або групи мереж.
3 місце - проект Рибний Буй від команди Petiole. Це розумний буй для ставків та інших водойм, який вимірює температуру води та її хімічні показники для визначення оптимального часу годування риби та недопущення забруднення водойм.
Команда Fresh Space, яка працювала над проектом трансляції умов середовища з одного місця в інше, виграла спеціальний приз - поїздку учасника проекту на тижневий бізнес-тур в Кремнієву Долину для знайомства з топовими AgTech компаніями та інвесторами. Журі оцінило цей проект як найбільш масштабований на зовнішні ринки за рахунок B2C орієнтації.