Україна лідирує в Європі за кількістю айтішників

     За рік кількість ІТ-фахівців в Україні зросло на 20%, до 2020 року може ще подвоїтися.
Відповідно до результатів міжнародного дослідження, в Україні працює найбільша кількість ІТ-шників серед країн Європи (за даними на 2015 рік, більш 90000 розробників, тобто на 20% більше, ніж в 2014 році).


     Очікується, що до 2020 року їх кількість збільшиться вдвічі.


     У 2014 році обсяг експорту області розробки програмного забезпечення склав 2,3 млрд дол. Крім цього, в Україні діють філії більше 100 R & D центрів світових компаній з різних галузей - телекомунікацій, розробки програмного забезпечення та комп'ютерних ігор, електронної комерції, промисловості.


     Також у документі розглянуто фактори, що стримують розвиток IТ в Україні. Це, зокрема, недоліки українського законодавства, слабкість деяких секторів системи освіти, рівень володіння англійською мовою серед IТ-фахівців у регіонах, вплив кризи і неправомірні дії з боку силових органів на систему відносин із західними клієнтами та інвесторами.
"У загальній прибутку частина високомаржинальних R & D і PSD сервісів зростає. Я вважаю, що протягом наступних п'яти років частина таких сервісів може скласти 20% українського експортного сегмента", - зазначив Віктор Валєєв, директор Асоціації "IТ України".


     Засновник uSupport, онлайн-платформи для вибору провайдерів, Костянтин Яковчук-Бесараб, підкреслює, що багато компаній вибирають стратегії, орієнтовані на продукт, у той час, як в найближчі кілька років з'явиться сектор послуг аутсорсингу бізнес-процесів (ВРО).
"На початку роботи я вже досить багато знав про українську технологічній сфері; мені були відомі історії успіху українських аутсорсингових IТ-компаній на ринках США і Європи. Однак я був здивований отриманими результатами, які дозволяють оптимістично оцінювати майбутнє України", - коментує співавтор дослідження Євген Сисоєв, керуючий партнер AVentures Capital.


     Детальне дослідження, підготовлене міжнародним аналітичним агентством Ukraine Digital News у співпраці з фондом AVentures Capital за підтримки Асоціації "ІТ України" і ряду інших гравців галузі присвячене характеристикам, проблемам і перспективам галузі інформаційних технологій в Україні.


                           Названо найбільш затребувані професії майбутнього


     У дослідженні взяли участь більше 100 ІТ-компаній, що працюють в Україні. Це найбільше дослідження галузі на сьогодні.
Відзначимо, цього року Україна потрапила до групи "частково вільних" країн у рейтингу свободи інтернету в світі правозахисної організації Freedom House із США. За цим рейтингом, де аналізується ситуація в 65 країнах, Україна отримала 37 негативних балів у порівнянні з 33 у минулому році.