Творець стандарту WI-FI зробив свій перший роутер з підтримкою даної технології

     У 2011 році британський професор Харальд Хаас представив світу концепцію абсолютно нової технології бездротової передачі даних за допомогою світлодіодів. Саме тоді з'явився термін Li-Fi, співзвучний звичного нам Wi-Fi. У той час багато хто визнав ідею професора всього лише «крутим концептом», який ніколи не знайде практичного застосування в нашому житті. Однак, через чотири роки, Харальд Хаас створив перший робочий прототип Li-Fi-роутера.

 

      Якщо задуматися, такий спосіб виходу в Мережу може зробити невелику революцію у світі бездротових технологій. Адже передача даних за допомогою світлодіодів, розташованих усередині ламп денного світла, набагато швидше, ніж Wi-Fi, а також захищена від перехоплення даних, якщо тільки людина не знаходиться в одному приміщенні з передавачем і приймачем. Перехопити потік даних з сусідньої кімнати або з вулиці у зловмисників вже не вийде.


     Перший прототип Li-Fi-роутера професора живиться від сонячної батареі.Для передачі даних роутер не використовує кабелі або радіохвилі, натомість він транслює дані практично непомітним мерехтінням світлодіодів. Перевага цієї технології насамперед у низькому енергоспоживанні, адже ККД звичайних роутерів не перевищує 5%, так як більша частина їх енергії переходить в тепло. Максимальна швидкість передачі даних за допомогою Li-Fi на сьогоднішній день дорівнює 10 Гбіт/с.

 

     Професор Хаос в даний момент шукає партнерів, здатних допомогти йому вивести перспективну технологію на ринок. Тим часом популяризувати Li-Fi намагаються і інші компанії, в тому числі і російські. Наприклад, вітчизняна компанія Stins Coman працює над бездротової Li-Fi-мережею під назвою BeamCaster, яка буде здатна передавати до 5 гігабайт інформації в секунду.