Схід філантрокапіталізму

    Всі ми маємо можливість спостерігати поєднання двох дуже важливих і незалежних, в общем-то, чинників. По-перше, готовність дуже багатих людей виділяти величезні кошти на масштабні гуманітарні проекти, і, по-друге, наявності дуже тямущих, також багатих і при цьому зацікавлених людей, які бажають особисто подібними проектами займатися.
При цьому хакери-мільярдери не тільки впевнені в своїх силах, а й мають особливий нюх на виявлення розв'язуваних проблем. В принципі, великі проблеми суспільства знаходити може будь-який - ми бачимо їх всюди, куди тільки не глянь. Але хакерів цікавить щось інше - відшукувати такі проблеми, які можна хакнуть, причому ефективно, тобто знайти такі рішення, які виявляться природними і життєздатними.

 

     Саме для цього, власне, Цукерберг та інші нові філантропи вибирають більш гнучкі форми благодійності. Щоб мати в своєму розпорядженні не тільки політичні важелі, безпосередньо фінансуючи союзників в політичних партіях і рухах, але і бізнес-важелі - щоб наочно демонструвати суспільству прямі економічні вигоди від гуманітарних на перший погляд починань.
Звичайно ж, в цьому народжується русі проникливі люди чітко бачать нову і дуже серйозну в своєму потенціалі суспільно-політичну силу, якій вже дали власну назву - «Філантрокапіталізм».


     Ніхто поки не може дати впевнених прогнозів, куди нас все це справа заведе. Але саме, мабуть, цікаве, що в рядах філантрокапіталістов вже цілком виразно звучить одна чудова ідея: дуже багато з «непідйомних» на перший погляд проблем людства при їх найближчому і більш ретельному розгляді можуть виявитися цілком собі розв'язуються.
Ну а в кінцевому підсумку свій «розумний хак» повинен бути і для будь-якої проблеми взагалі - треба тільки подумати як слід.