РАЕК виступив проти «податку на Google», потім подумав і пом

     Російська асоціація електронних комунікацій виступила проти «податку на Google». Відповідний документ був опублікований на сайті РАЕК 17 лютого.

 

     Суть законопроекту, на який відреагувала РАЕК, зводиться до того, що Росія планує ввести спеціальні правила непрямого оподаткування електронних послуг, під які потрапляють практично будь-які послуги, що надаються через інтернет. Головне нововведення - місце реалізації послуг буде визначатися в залежності від місцезнаходження покупця, а не продавця.

 

     РАЕК вважає, що прийняття законопроекту призведе до підвищення податкового навантаження на вітчизняні компанії, до перекладання витрат на споживачів і масовому зростанню цін на ринку електронних послуг. У РАЕК вважають, що в запропонованій редакції законопроект не вирішує завдань, позначених його авторами, і визначають можливі ризики.

 

     Складна конструкція у вигляді кабінету платника податків для іноземних осіб, з вимогами обов'язкової реєстрації, використання електронного підпису, відкриття рахунку в банку - дії, неможливі для іноземних юридичних осіб при поточному законодавстві.


     ПДВ поширюється на дуже широке коло товарів і послуг, навіть на ті, які не обкладаються ПДВ при поточному законодавстві (контент, хостинг, ліцензії ПО, інтернет-рекламу, торгові майданчики, IaaS, CDN, пошукові сервіси та метапоісковікі, онлайн-агентства подорожей) .


     Економічний ефект представляється завищеними, так як більша частина іноземних компаній вже працює в Росії через «дочки».
Законопроект остаточно скасовує пільгу з ПДВ на ліцензування ПЗ в будь-якому вигляді. При цьому Уряд РФ не підтримує так звані компенсаційні заходи, зазначені в законопроекті.
Залишається питанням, як компанії будуть отримувати підтвердження при продажу фізичним особам: в більшості випадків на руках у продавця буде тільки IP-адресу покупця і білінгова інформація.
Іноземна організація, яка продає ПО в Росію, не може отримати податкове вирахування. На російський софт, що продається через магазин додатків, ПДВ буде фактично нараховано двічі, якщо місцем реалізації буде все одно визнана РФ. Таким чином, розробники мобільних додатків та ігор виявляються в явно програшному становищі, що може привести до ще більшого відтоку подібних компаній в інші країни.
Вже вранці 18 лютого по посиланню матеріал не перебував. Заступник голови РАЕК Сергій Гребенников пояснив Roem.ru, що документ допрацьовується і скоро знову з'явиться на сайті. На момент публікації документ так і не з'явився. (Але у Roem.ru збереглася копія документа.)

 

     Оновлена ​​версія документа з'явилася на сайті близько 18:00. У ній були відсутні пункти про подвійне нарахування ПДВ, російські «дочки», про відсутність ПДВ на певні типи послуг. Пункт про економічну ефективність був переписаний набагато м'якше.