Нововведення в Яндекс.Директе за 2015

 

     На прикінці року,  за традицією, продовжуємо згадувати важливі події минулих 12 місяців. Цього разу - в Яндекс.Директі.

 

     Лютий

 

     Автоброкер став обов'язковим для всіх фраз у всіх рекламних кампаніях Директа. Також в інтерфейсі, командер і API Директа з'явився новий показник - продуктивність.

 

     Березень

 

     Команда Директа запустила налаштування для керування мобільним трафіком, які допомогли користувачам оцінити і відрегулювати його кількість.

 


 


     Квітень

 

     В Яндекс.Директе з'явилося авторасширення списку фраз. Нововведення дозволило автоматично підбирати для реклами ключові слова, які вже показали свою ефективність в аналогічних кампаніях, на основі накопиченої статистики.

Потім в інтерфейсі інструменту з'явилася повноцінна підтримка груп оголошень.

 

     Травень

 

     Команда Директа розробила автоматичну стратегію «Середня рентабельність інвестицій». Вона призначається спеціально для рекламодавців, які оцінюють віддачу від реклами з урахуванням вкладених у неї коштів.

В кінці місяця в Яндекс.Директе з'явилася можливість вибрати тип «мобільне» при створенні нового оголошення.

 

     Червень

 

     Сегменти з Метрики 2.0 з'явилися в налаштуваннях ретаргетінга в Яндекс.Директі.

 

     Липень

 

     Ліміт мінус-слів для рекламної кампанії в Директі був збільшений з 4 096 до 20 000 символів. Потім Яндекс запустив блок оголошень для адаптивних сайтів і мобільних версій в Рекламній мережі.

 

     Серпень

 

     У Директі з'явилася опція контролю витрат, завдання якої полягало в утриманні середньої списаної ціни кліка в тематиці не вище середньої списаної в пошуку.

 

     Вересень

 

     Команда Яндекс.Директа додала додаткові налаштування для більш гнучкого управління показами і рекламним трафіком. А під час «Осінньої сесії» по контекстній рекламі Яндекс анонсував Майстер звітів для аккаунта.

Також у вересні була запущена бета-версія нового рекламного формату - оголошення для мобільних додатків.

 


 

 

       Жовтень

 

     У Яндекс.Директе з'явилися динамічні оголошення. А починаючи з кінця місяця для сайтів, що відповідають на навігаційні запити, стали доступні розширені оголошення.

 

     Листопад

 

     Сервіс розширив настройки геотрагетінга на Росію. Було додано 200 міст, а також можливість вказівки області та району.

Починаючи з листопада для всіх нових логінів в Директі буде підключатися загальний рахунок.

 

Грудень

 

В Яндекс.Метриці з'явилися дані з Директа. Вони являють собою новий звіт для докладного аналізу ефективності рекламних кампаній «Директ - витрати».

Також було запущено бета-тестування Динамічних оголошень.

 

Клим Рижов, керівник відділу контекстної реклами з FMF, прокоментував основні нововведення в Яндекс.Директе за 2015:

 

     Показник - продуктивність

 

     "Аналог «рейтингу оголошень» з Google AdWords. Мета у показника благая. Він покликаний оцінити Нововведення в Яндекс.Директе за 2 015 рік, ступінь потенційної ефективності ключової фрази в зв'язці з оголошенням. Однак на ділі система занадто наполегливо рекомендує використовувати в заголовку ключову фразу повністю (і нічого крім неї), що не завжди можливо і за замовчуванням ставить низькочастотнику  низький бал. Цифра по суті ні на що не впливає, а є скоріше капітанською підказкою рекламодавцю. Можна тільки припустити, що вона грає роль при підрахунку коефіцієнта якості оголошення, що критично в умовах нового ранжирування оголошень.

 

     Управління мобільним трафіком

 

     Яндекс рухається в правильному напрямку. Налаштування дозволяє або заощадити бюджет, або збільшити потік цільового трафіку. Прийняти правильне рішення можна проаналізувавши дані по пристроях в майстра звітів Директа та звіту Яндекс.Метрики Технології-Пристрою. Якщо бачите якийсь склався поведінковий патерн за показниками залученості аудиторії - сміливо корегуйте ставки.

 

     VCG і нове ранжування

 

     Перехід від аукціону другої ціни до VCG по праву можна називати не тільки наймасштабнішим зміною в Директі за 2015 рік, але й одним з найбільш важливих нововведень з моменту існування сервісу як такого. Так званий аукціон Викри визнаний найбільш чесним і активно використовуються в інтернет-рекламі. Мабуть, головне, що потрібно розуміти - з підвищенням позиції рекламодавець тепер платить більше тільки за додаткові кліки, а ціна так званих «базових кліків», залишається незмінною. Ви вільні встановити максимальну ціну за клік, яка приверне рівно стільки трафіку, скільки можете собі дозволити. Реальна списується ціна при цьому буде нижче. Саме вона тепер відображається у веб-інтерфейсі праворуч від ціни кліка на першій сторінці.

 

     Таким чином обсяг бюджету більше не впливає на умови розміщення реклами, а ціна зростає зі збільшенням трафіку.

 

     Ранжування оголошень всередині рекламного блоку на пошуку тепер здійснюється при обліку комбінації CTR, ставки та показника якості оголошення. Більше не вийде випереджати конкурентів тільки за рахунок більш високої ставки. Акценти поступово зміщуються у бік залучення аудиторії і показу найбільш якісної реклами. Подібний підхід можна тільки вітати. Це добре для пошуковика. Це добре для користувачів. Це також добре для сумлінних рекламодавців, які створюють ефективні оголошення. Нововведення набуло чинності одночасно з новим аукціоном. Яндекс не став першопрохідцем в цьому, і сама ідея, швидше за все, запозичена у Google AdWords. Досі немає офіційних даних про те, як саме Яндекс визначає якість оголошення. Однак відомі деякі змінні. Це релевантність оголошення пошуковому запиту та відповідність посадкової сторінки. Крім того є думка, що не останню роль в цьому може грати і новий показник «Продуктивність».

 

     Бета-версія динамічних оголошень

 

     Із запуском динамічних оголошень Яндекс.Директ стає ще ближче до Google AdWords. Новина, по суті, є аналогом добре відомих DSA-оголошень AdWords, що з'явилися ще в 2012 році. Однак це не означає, що якість їх реалізації буде гірше. Рекомендувати до використання можна поки, скоріше, як доповнення до основної рекламної кампанії. Якщо в рекламній кампанії вже є оголошення з більш точною фразою, пріоритет при показі буде у звичайного оголошення. В іншому випадку система обере найкращу за показником CTR".