Мессенджер Sender впровадив шифрування повідомлень за допомогою ключів біткоіни-гаманця

     Розроблений українською командою месенджер Sender впровадив функцію шифрування користувальницьких повідомлень за допомогою ключів від біткоін-гаманця.
Також в месенджер був доданий біткоіни-гаманець. Основним інвестором проекту є найбільший банк України ПриватБанк.

 

     Sender використовує асиметричне end-to-end шифрування (шифрування, при якому тільки відправник і одержувач знають загальний ключ) за допомогою біткоіни-ключів і зберігає повідомлення на сервері в зашифрованому вигляді. Завдяки цьому, ні адміністрація сервісу, ні спецслужби, ні зловмисники, не зможуть отримати доступ до листування користувача без знання приватного ключа, що зберігається на пристрої. Технологія ECIES використовується для підпису транзакцій в системі біткоіни і не була зламана жодного разу за весь час існування криптовалюта.

 

     Почати приватний чат дуже просто - потрібно натиснути на кнопку шифрування поруч з ніком співрозмовника, і після цього всі повідомлення в діалозі будуть передаватися в зашифрованому вигляді. При отриманні повідомлення чат другого співрозмовника переключиться на відправку зашифрованих повідомлень автоматично.

 

     Працює це таким чином: після установки програми на пристрої користувача створюється біткоіни-гаманець, у якому відкритий і закритий ключі. Слідом за цим відкритий ключ відправляється на сервер і зв'язується з профілем в месенджері, а закритий ключ зберігається на пристрої в області пам'яті для додатків.

 

     На початку зашифрованого діалогу додаток отримує з сервера публічний ключ, підписує їм послання і відправляє адресату. Той, в свою чергу, отримує повідомлення і розшифровує його за допомогою свого приватного ключа. Цей підпис також запобігає зміні даних після того, як вони були передані в мережу.

 

     Особливість end-to-end шифрування полягає в тому, що повідомлення зберігаються на сервері в зашифрованому вигляді. Цей варіант виключає можливість читання повідомлення користувачів в разі отримання до них фізичного доступу.

 

     Одночасно із запуском цієї функції в Sender з'явилася можливість покупки і відправки біткоіни всередині самого месенджера. Відтепер усі користувачі програми можуть пересилати або запитувати переклад біткоіни своїм друзям, вказуючи замість гаманця номер мобільного телефону.

 

     Версії месенджера для Android і iOS доступні для скачування на Google Play і App Store.