Легендарну Windows 95 запустили в браузері

     Операційна система Windows 95, яка перевернула свого часу ринок, тепер доступна з браузера.

 

     Силами ентузіастів Windows 95 була запущена на смартфонах Nokia і Motorola, на ігрових консолях PlayStation, а також різних апаратах під управлінням Android і Windows Mobile. Однак 19-річний Андреа Фолдс з Шотландії зробив новий крок в життєвому циклі Windows 95 і реалізував повнофункціональну версію системи для браузера.
Запуск системи не вимагає використання додаткових плагінів і дозволяє поностальгувати за DOS, а також зіграти в ряд ігор і запустити деякі програми. При запуску системи ми можемо почути класичну мелодію старту Windows 95, розкласти пасьянс і відкрити всі каталоги системи.

 

     Проект був реалізований за допомогою емулятора emscripten, який компілює код C ++ в JavaScript. Випробувати систему можна на спеціально створеному порталі, однак через великий наплив охочих сервіс може працювати нестабільно.

 

                                           Хакер запустив Windows 98 на iPhone 6

 

     Китайський хакер запустив випущену в 1998 році операційну систему Windows 98 на смартфоні iPhone 6 Plus від Apple.
Складно припустити, навіщо ентузіасту потурбувалися запускати Windows 98 на сучасному мобільному пристрої. Ще дивний той факт, що операційна система була встановлена ​​на iPhone 6 Plus без джейлбрейка.


В якості допоміжного інструменту хакер використовував додаток iDOS, яке призначене для запуску старих ігор на мобільних пристроях від Apple. Запущена на iPhone 6 система Windows 98 показала вкрай нестабільну роботу.
Хоча класичне меню "Пуск" відображається належним чином, при спробі запустити яку-небудь стандартну програму, наприклад Paint, спливаючі вікна з помилками не змушують себе довго чекати.


Це не єдиний випадок запуску застарілих операційних систем від Microsoft на iPhone. Так, ще в 2009 році була зроблена вдала спроба установки Windows 95 на iPhone 3G.