Кіберзлочинність стає головним бичем цивілізації

     Щорічні втрати світової економіки від хакерських атак досягли позначки 400 мільярдів доларів. Згідно з поточними прогнозами до 2020 року загальна сума завданих збитків становить понад 3 трильйонів доларів. У всякому разі, саме про це свідчать результати статистичного дослідження, проведеного фахівцями корпорації Microsoft.

 

Кіберзлочинність стає головним бичем сучасного світу. Свідченням цього є дані, оприлюднені представниками корпорації Microsoft. Згідно з ними, щороку хакерські атаки завдають світовій економіці збитків на загальну суму в 400 мільярдів доларів. Більш того значення цього показника стабільно зростає. За умови збереження поточної тенденції і темпів зростання до 2020 року сумарні втрати від кіберзлочинності складуть більше 3 трильйонів доларів!

 

Кіберзлочинність стає головним бичем цивілізації
Такий невтішний прогноз озвучив заступник голови юридичного відділу Microsoft Джин Бёрс під час свого виступу на щорічній конференції CyberCrimeCon, присвяченій питанням кібербезпеки.

 

В рамках свого виступу пан Бёрс зазначив, що щороку жертвами хакерських зломів стають понад півмільярда користувачів всесвітньої павутини. Згідно з результатами спеціального проведеного опитування, від кіберзлочинності постраждав 71% компаній - респондентів.

 

Чи не краще справи йдуть і в вітчизняному сегменті інтернету. Як показали результати соціологічних досліджень, проведених компаній Group-IB, тільки за останній рік (з другого кварталу 2015 року з другої квартал 2016) внаслідок «успішних» хакерських атак у росіян було викрадено понад 5,5 мільярдів рублів. У порівнянні з попереднім аналізованих періодом сумарна величина нанесеного збитку виросла більш ніж на 40%.

 

Зокрема на 471% зросла кількість крадіжок, скоєних зловмисниками за допомогою шкідливих програм, якими заражаються мобільні пристрої, що працюють під управлінням операційної системи Android. Подібним чином за вказаний вище період хакери викрали у росіян більше 349 мільйонів рублів.

 

Другим за поширеністю в Рунеті типом злочинів є цілеспрямовані атаки на банківські системи. За останній рік з їх допомогою зловмисники змогли вкрасти більше 2,5 мільярдів рублів.

 

Як зазначив представник компанії Group-IB Дмитро Волков, головною причиною поширеності шкідливих android-додатків є легкість їх установки на цю мобільну платформу.

 

Найчастіше вірус-троян «ховається» в якій-небудь грі або затребуваною утиліті. Причому дане програмне забезпечення користувач встановлює за власною ініціативою.

 

У зв'язку з цим Дмитро Волков порадив гранично ретельно вибирати програми, що додаються на свій мобільний пристрій, а перед їх установкою уважно вивчити «благонадійність» цікавлять додатків.