За несплату ПДВ іноземним ритейлерам загрожуватиме блокування?

     Вітчизняні онлайн-рітейлери пропонують блокувати своїх зарубіжних конкурентів за несплату ПДВ при продажу товарів російським користувачам. У всякому разі, подібна пропозиція міститься в проекті закону, підготовленого фахівцями АКІТ.

Представники асоціації компаній інтернет-торгівлі (АКІТ) підготували законопроект, в рамках якого пропонується блокувати зарубіжні торгові майданчики за несплату ПДВ при реалізації товарів користувачам Рунета.

За несплату ПДВ іноземним ритейлерам загрожуватиме блокування?
Крім того даний законопроект пропонує встановити для зарубіжних онлайн-ритейлерів ставку податку на додану вартість (ПДВ) в розмірі 15,25%. А в разі його несплати стягувати штраф в розмірі 20% від вартості того чи іншого товару.

Асоціація підприємств інтернет-торгівлі об'єднує вітчизняні майданчики, які спеціалізуються на продажу різноманітних товарів в Рунеті. До цієї асоціації входять такі великі рітейлери, як «Ельдорадо», «Дитячий світ», «М. Відео» і ще кілька десятків компаній.

Президент асоціації Олексій Федоров прокоментував положення законопроекту, розробленого фахівцями організації. Він вважає, що рівень відповідальності за несплату ПДВ, прописаний в законопроекті, є м'яким. У зв'язку з цим варто нагадати, що згідно з чинним російським законодавством, для вітчизняних компаній за аналогічне порушення передбачено кримінальне покарання.

На даний момент іноземні інтернет-магазини, в яких «отоварюються» росіяни, взагалі не платять ПДВ. При цьому з громадянина Росії, який отримує з-за кордону посилку або посилки на загальну суму понад 1000 євро (протягом календарного місяця), стягується мито. Розроблений АКІТ законопроект передбачає, що покупець зможе повернути частину сплаченого мита за рахунок ПДВ, що справляється з зарубіжної торгового майданчика.

В даний час даний законопроект активно обговорюється в Держдумі. Зараз документ знаходиться на розгляді в бюджетному комітеті. Це підтвердив його безпосередній керівник - депутат Андрій Макаров.

При цьому він зазначив, що в поточному році через несплату ПДВ іноземними торговими майданчиками федеральний бюджет недоотримає понад 45 мільярдів рублів. У 2017 році цей показник досягне позначки в 64 мільярди, а до 2019 року збільшиться до 300 мільярдів рублів.

Разом з тим необхідно відзначити, що кілька днів тому представники національної асоціації дистанційної торгівлі, яка об'єднує майже два десятка вітчизняних і зарубіжних онлайн-ритейлерів (eBay, Поні-Експрес, Hermes, Boxberry і інші) попередили про негативний вплив введення сплати ПДВ для іноземних компаній.