Завдяки Роскомнадзору росіяни можуть розпрощатися з LinkedIn

     Росіяни можуть втратити доступ до LinkedIn. На думку Роскомнадзору, діяльність даного соціального ресурсу суперечить чинному законодавству. Відомство вже отримало судове рішення про блокування соціальної мережі, але воно було оскаржене представниками ресурсу.

 

На думку Роскомнадзора, соціальна мережа LinkedIn, порушує чинне російське законодавство про збір та зберіганні особистих даних користувачів на території нашої країни. У зв'язку з цим представники контролюючого відомства вимагають обмежити доступ до даної соціальної майданчику для користувачів Рунету.

 


Роскомнадзор вже звернувся в суд для отримання рішення про блокування LinkedIn. Це підтверджується матеріалами справи, яка розглядалася Таганському районному суді Москви.

 

У документах, поданих Роскомнадзором в судову інстанцію, йдеться про те, що компанія, яка володіє доменом соціальної мережі (LinkedIn Corporation), не має права на збір, обробку та зберігання даних російських користувачів. Таким чином, її діяльність порушує чинне російське законодавство, оскільки зарубіжна компанія не має офіційного представництва на території нашої країни.

 

Засідання Таганського районного суду проходило на початку серпня поточного року. В ході розгляду даної справи судова інстанція задовольнила позов, поданий Роскомнадзором. Винесена ухвала зобов'язує контролююче відомство внести домен соціальної мережі LinkedIn в єдиний реєстр сайтів, робота яких на території Російської Федерації заборонена.

 

Однак рішення Таганського районного судуне встигло набути чинності, так як його оскаржили представники LinkedIn Corporation. Компанія подала апеляцію до Московського міського суду. Цю інформацію офіційно підтвердила прес-служба відомства.

 

Крім того представники Роскомнадзора повідомили, що якщо Мосміськсуд залишить в силі рішення першої інстанції - домен соціальної мережі LinkedIn буде внесений до списку заборонених на території нашої країни сайтів. Після цього буде розпочато процедуру блокування ресурсу.

 

Згідно зі статистичними даними, наданими TNS, в серпні цього року російська аудиторія LinkedIn становила близько 2,8 мільйона користувачів.

 

У червні поточного року стало відомо, що соціальну мережу для професіоналів збирається придбати корпорація Microsoft. Озвучена вартість угоди становить 26, 2 мільярди доларів. Після оприлюднення цих цифр майбутнім продажем зацікавилася Єврокомісія. В кінцевому підсумку було розпочато розслідування, метою якого є з'ясування того, чи будуть дані, отримані Microsoft спільно з LinkedIn, перешкоджатиме здоровій конкуренції на ринку.