Дуров повідомив про обмеження роботи Telegram в Саудівській Аравії

     Творець месенджера Telegram Павло Дуров у своєму мікроблозі в Twitter підтвердив, що в Саудівській Аравії з  9 січня, обмежена робота програми.

 

     Він повідомив про це у відповідь на скаргу користувача з королівства на те, що Telegram працює повільно. Дуров зазначив, що причини, за якими частково обмежений трафік месенджера, йому невідомі.

 

     У грудні 2015-го Дуров заявив, що Telegram не має наміру передавати російським властям закриту інформацію, включаючи листування користувачів. Він висловив упевненість, що, якщо російські правоохоронні органи отримають доступ до особистої листуванні громадян, це призведе до виникнення чорного ринку особистих даних, який дозволить прослуховувати росіян.


      Раніше в тому ж місяці засновник LiveInternet (а з 4 січня і радник президента Росії по інтернету) Герман Клименко припустив, що Telegram абопочне співпрацювати з владою, або буде закритий. Перераховуючи країни, здатні на такий крок у разі відмови адміністрації надати коди доступу до листування користувачів, Клименко назвав США, Францію та Німеччину. Він пояснив, що Вашингтон, Париж і Берлін будуть діяти в інтересах забезпечення національної безпеки.

 

     Також в грудні 2015 року викривач американських спецслужб Едвард Сноуден погодився з висловлюванням експерта у сфері інформаційної безпеки Томаса Птачек, який вказав на те, що функція збереження повідомлень на сервері Telegram може становити загрозу. «Без масштабного оновлення він небезпечний», - уточнив Сноуден.

 

     Telegram позиціонується як захищений месенджер, його творцем є засновник «ВКонтакте» Павло Дуров. У добу через месенджер відправляється до 12 мільярдів повідомлень. Кількість активних користувачів - 60000000 чоловік. Після серії терактів, що відбулися 13 листопада в Парижі, адміністратори сервісу почали активну боротьбу з використали месенджер екстремістами з забороненої в Росії угруповання «Ісламська держава», які взяли на себе відповідальність за ці атаки.