В який онлайн-сервіс вклався "Яндекс" ?

    «Яндекс» і Baring Vostok вклали $ 5,5 млн в Doc +, онлайн-сервіс для виклику лікаря додому. Раніше команда сервісу також пропонувала фонду InVenture Partners інвестувати в них, повідомляє «Комерсант».

 

   Doc + запустився у вересні 2015 року в Москві, має власний колл-центр, сайт і мобільний додаток. З моменту заснування послугами сервісу скористалися 12 000 осіб, вибрати необхідного лікаря можна з приблизно 70 терапевтів та педіатрів. Операційні показники в компанії не розкривають. Отримані інвестиції Doc + витратить на маркетинг, запуск в Санкт-Петербурзі і містах-мільйонниках, розвиток платформи і збільшення кількості послуг.

 

   Безпосередня інтернет-медицина в Росії заборонена, тому вже можна замислюватися про розширення географії, але під «послугами» слід поки розуміти лише маркетингову упаковку для виклику лікаря. Слід зазначити, що за станом на березень 2015 року досить вражаючий досвід московських медичних IT не цікавив регіони, однак ситуація може помінятися, так як пізніше інтернет-медицина стала частиною президентської програми про інтернет.

 

   У березні 2015 року Яндекс, Mail.ru і ще 2 десятки компаній отримали доступ до медкарт москвичів. Згідно із законом історія хвороби в електронному форматі може стати частиною популярних порталів, але монетизувати її рекламою або збором знеособлених даних не можна. Влітку того ж року Яндексу свої дані про здоров'я запропонував Татарстан. Аналогічних значимих повідомлень з Санкт-Петербурга поки не було, якщо не брати до уваги значущим повідомлення ані володарів міста, а віце-президента «Яндекса» з Петербурзького міжнародного економічного форуму. Марина Яніна попросила в червні 2016.

 

   Необхідно велика кількість підзаконних актів, які врегулюють всі аспекти цієї діяльності. Це і характер збору інформації, її зберігання, захисту, питання обробки, подальшого використання і застосування, персональних даних, великих даних і так далі.
З лютого 2016 року Олександра Шульгін, глава російського «Яндекса», відповідає за медичне напрямок в робочій групі по виконанню доручень президента Путіна щодо Інтернету. C 30 травня в Держдумі на розгляді знаходиться законопроект про телемедицину. Документ внесений депутатом і головою РОЦИТ Левіним, текст допомагали готувати представники «Яндекса», Інституту розвитку інтернету (ІРІ) і Фонду розвитку інтернет-ініціатив (ФРІІ).