Віруси на сайті: причини і наслідки

Віруси на сайті - одна з найбільш неприємних і завжди актуальних проблем для власників сайтів. Небезпека вірусів для веб-ресурсу значна:

  • витік інформації
  • зниження трафіку
  • потрапляння під фільтр 

вирус 

Причини появи вірусів на сайті

Шкідливий код проникає в структуру сайтa найчастіше з вини власника або адміністратора сайту, оскільки просто не дотримуються правила безпеки. Наприклад, вірус потрапляє на сайт через жорсткий диск, краде паролі на сайт і після цього може самостійного заходити на нього. Далі він може збирати конфіденційну інформацію, змінювати зміст сторінок, заражати комп'ютери відвідувачів сайту і т.д.
Щоб цього не сталося, сайту необхідно забезпечити максимальний захист. На даний момент існує великий вибір спеціальних антивірусних програм.

 

Проблеми з пошуковими системами

Віруси досить негативно впливають на просування сайту. Як тільки сайт заразився вірусом, починаються проблеми з пошукачами і ранжируванням. У пошукових систем упереджене ставлення до сайтів, що містять шкідливий код. Спочатку, перед заходом на сайт, з'являється попередження про небезпеку. Якщо вірус не усунутий, пошуковик починає видаляти сайт зі своїх баз даних. Відповідно, знижується трафік і падає відвідуваність.
Щоб такого не сталося, потрібно видалити вірус якомога швидше. І звичайно ж, подбати про безпеку сайту: чи не зберігати паролі в браузерах, не відкривати підозрілі файли і сайти, встановити якісний антивірус.