Вперше в Мережі мобільні пристрої «перемогли» десктопи

     Чисельність аудиторії мобільної версії інтернету вперше перевищила кількість користувачів його деськтопной версії. Такі дані оприлюднив аналітичний сервіс StatCounter.

 

Вперше за всю історію існування всесвітньої павутини мобільна аудиторія інтернету перевищила за своєю чисельністю кількість десктопних користувачів. Ця подія відбулася в минулому місяці. Про це свідчать дані, опубліковані статистичної компанією StatCounter.

 

Вперше в Мережі мобільні пристрої «перемогли» десктопи
У жовтні 2016 року за допомогою мобільних пристроїв у всесвітню павутину заходило більше 51% користувачів. При цьому десктопи для відвідування інтернету застосовувало тільки 48,7% аудиторії.

 

Коментуючи дану подію, генеральний директор компанії StatCounter Аодхан Каллен зазначив, що нарешті-то домінування мобільного інтернету доведено не на словах, а гранично достовірною статистикою. Це повинно мотивувати представників галузі електронної комерції, розробників і рекламників приділяти більше уваги мобільній версії всесвітньої павутини. А власників сайтів і веб-майстрів - оптимізувати свої ресурси під мобільну аудиторію. Багато хто до цих пір вважали, що дружність сайту до мобільних пристроїв є лише модним трендом, а не нагальною потребою.

 

Крім того пан Каллен наголосив, що мобільна оптимізація набуває все більшого значення не тільки через глобальне збільшення обсягу трафіку. Її застосування вимагає пошукова система Google, яка розглядає mobile-friendly як один з основних факторів, що впливають на результати ранжирування і, отже, на позицію сайтів в пошуковій видачі.

 

Що стосується географічного відмінності, то в деяких країнах велика частина користувачів досі воліє виходити в Мережу за допомогою ПК і ноутбуків. Зокрема, десктопи домінують над мобільними пристроями в США і Великобританії.

 

Що стосується Росії, то тут більшою популярністю користуються десктопні пристрою. На них припадає в середньому близько 80% всіх відвідувань всесвітньої павутини російськими користувачами. Разом з тим, вітчизняні експерти впевнені, що це домінування тимчасове і скоро в нашій країні також настане «ера мобільного інтернету».

 

За даними Яндекса, щорічно аудиторія мобільної версії всесвітньої павутини в Росії збільшується в середньому на 50%. Це означає, що до 2021 року обсяг мобільного трафіку в Рунеті виросте в 7 разів. Причому подібна тенденція спостерігається не тільки в розвинених районах країни, але і на її «околицях». Цьому сприяє постійне вдосконалення існуючих бездротових каналів передачі даних і підвищення якості мобільного зв'язку.