Браузер Opera продадуть китайцям за $ 1,2 млрд

     Після оголошення про покупку вартість акцій Opera піднялася на 37%

 

     Норвезьку компанію виробника програмного забезпечення Opera, відому випуском однойменного браузера, поглине група китайських компаній. Сума операції складе 1,2 мільярда доларів. Про це йдеться в повідомленні IT-компанії.

 

     Покупцями стали виробник ігор Beijing Kunlun Tech Co., компанія Golden Brick Capital Management, виробник захисного програмного забезпечення Qihoo 360 Technology і інвестиційна фірма Yonglian Investment.


     Норвезька компанія прогнозує, що угода дозволить отримати клієнтів на місцевому ринку і додаткове фінансування. «Конкурувати одним проти всієї екосистеми дуже затратно. І зараз ми стали частиною тієї екосистеми, яка нам підходить », - заявив голова ради директорів Opera Сверре Мунк.


     Відзначається, що після оголошення про покупку вартість акцій Opera на ринкових торгах в Осло піднялася на 37%.
Нагадаємо, браузер Opera доступний як в мобільній, так і деськтопной версії. Клієнтська база компанії налічує 350 мільйонів активних користувачів на місяць. На деякі моделі Samsung і Xiaomi браузер Opera поставляється вже встановленим.


     Opera Mini займає четверту позицію на ринку мобільних браузерів з часткою 7,3%. На першому місці - браузер Chrome з 42%, потім йдуть Safari з 34% і браузер Android з 11,1%.


     Компанія Opera була заснована в 1995 році. Перший однойменний браузер Opera був випущений в 1994 році.
Нагадаємо, 1 лютого вартість акцій Alphabet (материнської компанії пошукача Google) виросла до 568 млрд доларів. Таким чином, Aplhabet випередила свого конкурента - Apple, яка володіла званням найдорожчої американської структури протягом останніх трьох років. Відзначимо також, директор компанії Google Сундар Пічай став найбільш високооплачуваним генеральним директором в США. Зараз він володіє цінними паперами Google на 650 млн доларів. При цьому капітал кожного із засновників Google - Сергія Бріна і Ларрі Пейджа - оцінюється приблизно в 34 млрд доларів.