Автономні дрони google будуть раздавати 5G інтернет

     Google як і раніше не дає спокою питання максимального інтернет-покриття всієї земної кулі. Після досить незвичайного проекту Loon, в рамках якого інтернет лунає з висотних аеростатів, група інженерів лабораторії Google X переключилася на абсолютно новий проект під кодовою назвою Skybender. Ключовим моментом цієї програми стануть автономні дрони на сонячних батареях, які роздаватимуть 5G-інтернет на швидкості в 40 разів переважаючій стандарт LTE.

 

     Офіційно проект поки не був анонсований, а оприлюднив його портал The Guardian, пославшись на якісь секретні документи. Згідно з цими записами, Google в даний момент тестує дрони на сонячних батареях на території космопорту "Америка" в Нью-Мексико. Технологія передачі сигналу використовує міліметрові радіохвилі на частоті 28 ГГц. У даній технології є один серйозний недолік - такий інтернет можна роздавати лише на порівняно невеликих дистанціях, зате його швидкість перевершує стандарт LTE в 40 разів, досягаючи декількох гігабіт на секунду. Вперше міліметрові хвилі для передачі даних були використані військовим агентством DARPA в 2012 році.


     Пристосувати дронів під роздачу подібного інтернету - завдання не з легких, але, судячи з усього, у Google є свої ідеї на цей рахунок, так що проблему з короткими дистанціями інженери компанії цілком можуть вирішити. Роздавати інтернет будуть за допомогою «опціонально пілотованих літаків» (OPA) Centaur, а також з автономних дронів Solara 50 на сонячних батареях, які виробляє компанія Titan Aerospace. Згідно з документами, у корпорації Google є дозвіл комісії FCC на проведення цих тестів аж до липня 2016 року.